مقاله و مطالب مفید عکاسی و فیلمبرداری
01

روز عکاسی و فیلمبرداری جشن عروسی

روز عروسی شلوغ ترین و پرکارترین روز شماست، رفتن به آرایشگاه عروس، آتلیه برای عکاسی و فیلم برداری و مواردی دیگر. 

گاهی خستگی ها در زمان عکسبرداری، شما را کلافه می کند، و ممکن خنده را فراموش کنید و نتوانید ژست عروس و دامادی خوبی را بگیرید. خودتان باشید، طبیعی باشید! چرا که سادگی حرف اول را در عکس و فیلم می زند، طبیعی بودن و لبخند یادتان نرود و در تمام ژست هایی که می گیرید خودتان باشید. با رعایت نکاتی مثل دور بودن از استرس، سرحال بودن و شادابی، و موارد دیگر ، برای داشتن بهترین تصاویر خودتان پیشقدم باشید.

فیلمبرداری مجالس و جشن های عروسی یکی از مهمترین و بارزترین کارهایی است که در یک آتلیه عروس و داماد انجام می‌شود از این رو باید در انتخاب یک آتلیه عروسی خوب و حرفه ای کوشا باشید.  

فیلمبرداریو عکاسی عروسیراازکجاشروعکنیم؟

 آیا در فیلم‌ برداری و عکاسی عروسی برای ثبت هر صحنه ای به نورپردازی نیاز داریم؟ سوژه‌‌های عکس و فیلم خود را چگونه راهنمایی و اداره می کنید؟ برای اینکه موقع “بله” گفتن عروس خانم، همه چیز سرجای خود باشد و بتوانید تمام لحظه‌ها و کلمات را به بهترین شکل ثبت کنید، چگونه این وضعیت را مدیریت می کنید؟ آیا شما در فیلم و عکس خود، ناهار خوردن عروس و داماد را ثبت می کنید؟ آیا از شما می خواهند که از لحظات داخل آرایشگاه و آماده شدن آنها فیلم بگیرید؟ آیا می‌خواهند که در تمام جشن عروسی حضور داشته باشید و فیلم  و عکس بگیرید یا فقط از صحنه های خاص، مثل فیلم برداری از خود سالن، لحظه ی برش کیک و اولین رقص تصویر برداری کنید؟ مدت زمان جشن عروسی و لوکیشن لحظه ها، عوامل مهمی هستند که باید در نظر داشته باشید تا بتوانید چک لیستی از تجهیزات مورد نیازتان برای  فیلم برداری و عکاسی را تهیه کرده و با همکارانتان، هماهنگ کنید. بعد از اینکه با عروس و داماد درباره ی تمام جزئیات و مسائل صحبت کردید، یک قرارداد تنظیم کنید و امضای هر دو طرف قرارداد را پای آن ثبت کنید، تا بر اساس همان، نقشه‌هایتان را عملی کنید

لیست تجهیزات

علاوه بر به همراه داشتن یک یا چند دستیار، شما به تجهیزاتی برای فیلم‌برداری نیاز دارید. در نظر بگیرید که هیچ دوربینی بهترین و کامل ترین نیست، پس توصیه ی می شود که حداقل دو دوربین فیلم‌برداری داشته باشید که وزن آنها تقریبا یکی باشد، و همچنین سه پایه‌های محکمی تهیه کنید. یک دوربین فیلم‌برداری دستی، ابزار فوق العاده ای است که می تواند در صورت وجود دستیار برای کاهش بودجه و هزینه های اضافی شما، موثر باشد.شما در پردازش ثانویه و ادیت نهایی کار، از تمام فیلم‌هایی که ثبت کرده‌اید استفاده می کنید، پس پیشنهاد ما این است که فیلم‌های خود را با یک فرمت ثبت کن ید، که به راحتی بتوانید آنها را در کنار هم قرار داده و تدوین کنید.

استفاده از الگوهای نور خلاقانه

الگوهای نور باعث ایجاد حس دراماتیک در تصویربرداری می شود. الگوهای نور به سرعت پدیدار و ناپدید می شوند. بنابراین در زمان استفاده از این امکان، باید سرعت عمل بالایی داشته باشید.در ضمن سبک‌های زیاد و متنوع نورپردازی وجود دارد، مثل نورپردازی سه نقطه ای، نوپردازی به سبک رامبراند، نورپردازی تمام رخ، نورپردازی به سبک پروانه‌ای و مواردی دیگر.

برای مشاوره و توضیحات بیشتر از سبک های نورپردازی، امکانات و تجهیزات و هر سوال دیگری که  داشتید می توانید با مشاوران ما در میان بگذارید

بهتر است  قبل از مراجعه به آتیله عروسی خودتان در گوگل سرچ کنید و با روند های جدید عکاسی و فیلمبرداری آشنا شوید تا مطابق سلیقه و خواسته شما قرارداد تنظیم و اجرا شود.


نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: